Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю хлеба" (Верамееўская сельская бібліятэка. Бібліятэкар С.М. Севярынава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Ганаровая грамата Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту Масейка Ірыне Мікалаеўне, загадчыку аддзела абслугоўвання і інфармацыі цэнтральнай раённай бібліятэкі дзяржаўнай установы культуры "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма", за шматгадовую добрасумленную працу і актыўны ўдзел у грамадскім жыцці Дубровенскага раёна.



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" Асінторфскай сельскай бібліятэцы-цэнтру экалагічнай асветы" за ўдзел у выставе кампазіцый "Хлам-арт" у рамках брэндавага свята журавін "Каралева балотнага царства".



Дыплом  Расійскай акадэміі наронага мастацтва Якавенка Алене Юр'еўне (дырэктару ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма") за значны ўклад у развіццё і захаванне гісторыка-культурнай спадчыны і арганізацыю выставы "Біблія для народа Васіля Кораня".



Дыплом  Расійскай акадэміі наронага мастацтва Дударавай Надзеі Аляксандраўне (загадчыку аддзела бібліятэчнага маркетынгу і рэкламы) за значны ўклад у развіццё і захаванне гісторыка-культурнай спадчыны .



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Смачнаму падвор'ю" (народны клуб аматараў агародніцтва, садаводства, кветкаводства "Субяседніца", кіраўнік Г.А. Касмакова) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Смачнаму падвор'ю" (Асінторфская сельская бібліятэка-цэнтр экалагічнай асветы. Загадчык Г.М. Благадзёрава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Фальклорнаму падвор'ю" (Ляднянская сельская бібліятэка. Бібліятэкар А.І. Пруднікава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю рыбака і рыбы" (Зарубская сельская бібліятэка. Бібліятэкар С.М. Дудаўцова) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю бульбы" (Будская сельская бібліятэка. Бібліятэкар Н.Я. Рогава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю хлеба" (Баброўская сельская бібліятэка-клуб. Бібліятэкар І.А. Замрына) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю малака і мёда" (Станіславоўская сельская бібліятэка. Бібліятэкар Л.Ц. Соладава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю леса" (Сваташыцкая сельская бібліятэка. Бібліятэкар А.А. Зайцава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама "Падвор'ю леса" (Дабрынская сельская бібліятэка. Бібліятэкар А.М. Новікава) за ўдзел у тэматычнай пляцоўцы "Дубровеншчына гасцінная" у рамках XXVI Міжнароднага фестываля песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Дыплом ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" дзіцячай бібліятэцы (загадчык Радкевіч Людміла Мікалаеўна) у намінацыі "Лепшы калектыў - 2019".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" Народнаму клубу садаводства, агародніцтва і кветкаводства "Субяседніца" (кіраўнік Ганна Касмакова) за ўдзел у раённым фестывалі пенсіянераў "Нам года не беда".



Дыплом Упраўлення культуры Віцебскага аблвыканкама Людміле Радкевіч (загадчыца дзіцячай бібліятэкі) і Мікалаю Крывец за ўдзел у турніры нацыянальных танцаў у межах XVIII Міжнароднага фестывалю мастацтваў "Славянскі базар у Віцебску".



Дыплом ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" Чырынскай сельскай бібліятэкі-клубу за ўдзел у брэндавым свяце мёду "Спасовка-лакомка".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" Соладавай Ларысе Цярэнцьеўне за ўдзел у выставе-дэгустацыі "Молочные шедевры" ў рамках брэндавага свята "Свята малака - свята для ўсіх".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці" мастацкай самадзейнасці Арловічскай сельскай бібліятэкі-клуба за ўдзел у свяце народнай творчасці "Ляднянскі кірмаш".



Дыплом Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту дзяржаўнай установе культуры "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" (дырэктар Алена Юр'еўна Якавенка) за 2 месца ў конкурсе караваеў, прысвечанага правядзенню 75-годдзя вызвалення Дубровенскага раёна ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў і Дню горада Дуброўна.



Дыплом аддзела ідэалагічнай работы, культуры і па справах моладзі Дубровенскага райвыканкама Дударавай Надзеі Аляксандраўне, загадчыку аддзела бібліятэчнага маркетынгу і рэкламы, за 3 месца ў раённым фотаконкурсе "Тут Радзімы маёй пачатак" у рамках ХХVI Міжнароднага фестывалю песні і музыкі "Дняпроўскія галасы ў Дуброўне".



Падзяка старшыні Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту Шаўцову Яўгену Віктаравічу, інжынеру ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" за вялікую работу па ўвекавечанні памяці воінаў, загінуўшых пры вызваленні Дубровенскага раёна, і ўдакладненні спісаў загінуўшых і пахаваных на воінскім пахаванні "Рыленкі".



Падзяка старшыні Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту Дударавай Надзеі Аляксандраўне, загадчыку аддзела бібліятэчнага маркетынгу і рэкламы, за вялікую работу па ўвекавечанні памяці воінаў, загінуўшых пры вызваленні Дубровенскага раёна, і ўдакладненні спісаў загінуўшых і пахаваных на воінскім пахаванні "Рыленкі".



Падзяка старшыні Дубровенскага раённага выканаўчага камітэту Ціханенка Аляксандры Аляксандраўне, інжынеру ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма", за вялікую работу па ўвекавечанні памяці воінаў, загінуўшых пры вызваленні Дубровенскага раёна, і ўдакладненні спісаў загінуўшых і пахаваных на воінскім пахаванні "Рыленкі".



Юбілейны медаль "75 год вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў" Дударавай Надзеі Аляксандраўне, загадчыку аддзела бібліятэчнага маркетынгу і рэкламы, за работу па ўсталяванні імёнаў загінуўшых, пры вызваленні Дубровенскага раёна, воінаў.



Юбілейны медаль "75 год вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў" Ціханенка Аляксандры Аляксандраўне, інжынеру ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма", за работу па ўсталяванні імёнаў загінуўшых, пры вызваленні Дубровенскага раёна, воінаў.



Юбілейны медаль "75 год вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў" Галяцкай Ірыне Уладзіміраўне, намесніку дырэктара ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма", за работу па ўсталяванні імёнаў загінуўшых, пры вызваленні Дубровенскага раёна, воінаў.



Юбілейны медаль "75 год вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў" Радкевіч Людміле Мікалаеўне, загадчыку дзіцячай бібліятэкі, за работу па ўсталяванні імёнаў загінуўшых, пры вызваленні Дубровенскага раёна, воінаў.



Юбілейны медаль "75 год вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў" Масейка Ірыне Мікалаеўне, загадчыку аддзела абслугоўвання і інфармацыі, за работу па ўсталяванні імёнаў загінуўшых, пры вызваленні Дубровенскага раёна, воінаў.



Падзяка прыватнай установы па рэалізацыі сацыяльных, дабрачынных і экалагічных праектаў "СоциоЭкоЦентр" дзіцячай бібліятэцы ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" (загадчык Радкевіч Людміла Мікалаеўна) за актыўны ўдзел у сацыяльна-экалагічным праекце "Новая жизнь в обмен на крышечки".



Падзяка старшыні Дубровенскай раённай арганізацыі РГА "Белая Русь" Дударавай Надзеі Аляксандраўне за актыўны ўдзел у дзейнасці раённай арганізацыі рэспубліканскага грамадскага аб'яднання "Белая Русь".



Дыплом Дубровенскага раённага аб'яднання прафсаюзаў,  ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" за 1 месца ў конкурсе ваеннай песні і літаратурна-музычных кампазіцый сярод працоўных калектываў Дубровенскаяга раёна "Вялікай Перамозе прысвячаецца" у намінацыі "Літаратурна-музычная кампазіцыя".



Ганаровая грамата Дубровенскага раённага выканаўчага камітэта Благадзёравай Галіне Мікалаеўне, загадчыку Асінторфскай сельскай бібліятэкі-цэнтра экалагічнай асветы насельніцтва ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" за мнагалетнюю і добрасумленную працу і актыўны ўдзел у грамадскім жыцці Дубровенскага раёна.



Дыплом Дубровенскага раённага выканаўчага камітэта Радкевіч Людміле Мікалаеўне, загадчыку дзіцячай бібліятэкі ДУК "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" у намінацыі "Жанчына ў сферы культуры і мастацтва".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" камандзе "Субяседніца" раённай бібліятэкі за 1 месца ў конкурснай шоў-праграме "Блін-шоу".



Дыплом Віцебскага абласнога выканаўчага камітэта Асінторфскай сельскай бібліятэцы-цэнтру экалагічнай асветы дзяржаўнай установы культуры "Дубровенская цэнтралізаваная бібліятэчная сістэма" (загадчык Благадзёрава Галіна Мікалаеўна) за высокія творчыя дасягненні ў галіне культуры і мастацтва ў намінацыі "Лепшая сельская бібліятэка".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" Чырынскай сельскай бібліятэцы-клубу  (бібліятэкар Сцяпанава Ю.М.) і Сваташыцкай сельскай бібліятэцы (бібліятэкар Зайцава А.А.) за ўдзел у раённым свяце "Калядны Fest".



Дыплом упраўлення культуры Віцебскага абласнога выканаўчага камітэту, ДУ "Віцебскі абласны метадычны цэнтр народнай творчасці" народнаму клубу аматараў агародніцтва, садаводства, кветкаводства "Субяседніца", лаўрэату абласнога агляду-конкурсу калектываў мастацкай творчасці і аматарскіх аб'яднанняў з найменнем "народны, узорны" "Званне пацвярджаю".



Дыплом ДУК "Раённы цэнтр народнай творчасці і культурна-дасугавай дзейнасці Дубровенскага раёна" Дабрынскай сельскай бібліятэцы (бібліятэкар Новікава А.М.) за ўдзел у раённым свяце "Калядны Fest".